Mnoho lidí, co se na sebe podívají do zrcadla, a nehodlají se smířit s pohledem na nevzhledné tučné podkoží, se rozhodne obout tenisky a vyrazit do terénu. Pokud možno navečer, kdy se jejich tučná silueta ztratí za soumraku brzy z dohledu, zdolávají první nesmělé kilometry po asfaltovém povrchu nebo v lepším případě na lesní pěšině.
Běhání s nadváhou je ale velmi riskantní krok, který poškozuje kloubní výstelky, tím sice možná shodíte pár kilo za několik měsíců, ale zároveň si můžete přivodit nevratné poškození kloubů, artrotické změny a dlouhodobé léčení s lázeňským pobytem. Vyměňte raději tento způsob hubnutí za efektivnější a bezpečnější. Jak na to?
Zkuste plavání – jít si zaplavat do bazénu je skutečný relax, výhodou je samozřejmě mít možnost plavat v nějakém přírodním rezervoáru bez chlorované vody, ale i tak je bazén vždy skvělou možností, jak rychle zhubnout i bez jo-jo efektu. Pamatujte na to, že po plavání budete mít hlad, tak se nenacpěte grilovaným kuřetem, ale dejte si raději fazolový guláš s celozrnnou bagetou a zeleninový salát.
Pořiďte si trampolínu – trampolína 366 je nástroj, který vám vylepší náladu a zároveň vaší postavu. Skákání podporuje lymfatický systém a tím pádem i vaší imunitu, ale co je podstatné – pohybujete se bosými chodidly po měkkém povrchu, klouby netrpí ani tehdy, když ručička na osobní váze překračuje hodnotu 100 kg.
Na trampolíně jdou kila rychle dolů, je to velmi dynamický pohyb a navíc zábavný, antidepresivní, a s vědomím, že vaše páteř i klouby zůstávají ušetřené nadměrné zátěže, kterou byste absolvovali v teniskách na asfaltové silnici. Venkovní trampolína je ovšem sezonní záležitost, a tak jestliže si chcete zaskákat i v zimě, lze pořídit trampolínu menšího rozměru pro využití v interiéru. Venku můžete skákat i v zimě, trampolíně to nevadí, ale nebude to tak pohodlné a hlavně budete muset cvičit obutí.